İş Yerlerinde Ergonominin Kanıtlanmış 5 Faydası

izmir_İz_osgb izmir_İz_osgb izmir_İz_osgb

Şirketiniz için çalışanların sağlık giderlerini azaltmak mı istiyorsunuz?

Şirketinizin temel iş hedeflerinden biri olan verimliliği bu yıl iyileştirmek mi istiyorsunuz? Ürün kalitesini artırmaya ne dersiniz?

Durum buysa, daha sonra şirketinizin işyeri ergonomisi sürecini kurmak veya iyileştirmek, yapılacaklar listenizin üstünde olmalıdır.

Aslında önde gelen şirketler ergonomiyi tüm operasyonlarına derinlemesine entegre ediyorlar. Etkili bir ergonomi sürecinin yararlarına baktığınızda şaşırtıcı değilsiniz.

İşyeri Ergonomisi Sürecinin Faydaları

Burada, güçlü bir işyeri ergonomisi sürecinin kanıtlanmış beş faydası vardır:

1. Ergonomi maliyetleri düşürür. Sistematik olarak ergonomik risk faktörlerini azaltarak, masraflı meslek hastalıklarını  önleyebilirsiniz.  Ayrıca, dolaylı maliyetlerin bir yaralanmanın doğrudan maliyetinin yirmi katına kadar çıkabileceğini unutmayın.

2. Ergonomi verimliliği artırır. En ergonomik çözümler genellikle verimliliği artıracaktır . İyi bir duruş, daha az hareket ve daha iyiye erişmek için bir iş tasarlayarak iş yeri daha verimli hale gelir.

3. Ergonomi kaliteyi geliştirir. Zayıf ergonomi, işlerini en iyi şekilde yapamayan, sinirli ve yorgun çalışanlara dönüşmesine yol açar. Fazla iş görevi çalışana fiziksel olarak yük bindiğinde, eğitildikleri gibi işlerini yapamazlar. Örneğin, bir çalışan, ürün kalitesinde bir sorun oluşturabilecek yüksek bir kuvvet gereksinimi nedeniyle vidayı yeterince sıkıştıramaz.

4. Ergonomi, çalışanların katılımını geliştirir. Çalışanlar, şirketin sağlık ve emniyetini sağlamaya yönelik en iyi çabayı gösterdiklerini fark eder. Bir çalışan iş günlerinde yorgunluk ve rahatsızlık yaşamazsa devamsızlık oranını düşürebilir, motivasyonu artar ve çalışanların katılımını artırabilir.

5. Ergonomi daha iyi bir güvenlik kültürü oluşturur. Ergonomi, şirketinizin güvenlik ve sağlık konusundaki kararlılığını bir temel değer olarak gösterir. Ergonominin önceki dört avantajının birikimli etkisi şirketiniz için daha güçlü bir emniyet kültürüdür. Sağlıklı çalışanlar sizin değerli varlıklarınızdır; Şirketinizde güvenlik ve sağlık kültürünün oluşturulması ve geliştirilmesi, kuruluşunuz için daha iyi insan performansı sağlayacaktır.

İşyeri Ergonomisi - Ücretli midir?

Maliyete değer bir ergonomi süreci de var mı? Evet kesinlikle! .

İyi yöneticiler karar verirken şunları düşünürler:

  • Bu gelirlerimizi artıracak mı?
  • Bu maliyetlerimizi düşürecek mi?
  • Bu doğru olan mı?

Bir işyeri ergonomisi süreci düşünülürken, bu soruların üçünde de vurgulu bir " EVET " ile cevap verebilirsiniz.

 

 

 

                  

 

 

Okunma 7157 defa